Registracija telefonu +370 315 21863

Vidaus ligų gydytoja – širdies echoskopuotoja Dovilė Furmanavičienė Alytaus Medea klinikoje.

/
Vidaus ligų gydytoja – širdies echoskopuotoja Dovilė Furmanavičienė  Alytaus Medea klinikoje.

Vidaus ligų gydytoja - širdies echoskopuotoja Dovilė Furmanavičienė yra pasirengusi atsakyti į įvairius jūsų sveikatos nusiskundimų klausimus, bei padėti išspręsti su jais susijusias problemas. Nuolat tobulindama savo žinias įvairiuose mokymuose ir konferencijose, gydytoja specialistė Jums padės esant šioms patalogijoms:

  • Širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms;
  • Plaučių funkcijos problemoms ir ligoms;
  • Virškinamojo trakto sutrikimams;
  • Endokrininės sistemos problemoms;
  • Sąnarių ir kt. skausmams.


Siekdama, kad lėtinių ir ūmių sveikatos sutrikimų tyrimai būtų tikslesni ir išsamesni, gydytoja atlieka ir širdies echoskopijos tyrimą viena naujausia ir moderniausia „Vivid“ ultragarso sistema.

Naujas modernus „Vivid“ kardio ultragarso aparatas jau Alytaus Medea klinikoje

Alytaus Medea klinika įsigijusi vieną naujausių ir moderniausių „Vivid“ ultragarso aparatų, siūlantį itin išsamų širdies echoskopijos tyrimą, greitą ir patikimą diagnozę. Kaip pats „Vivid“ gamintojas teigia : „Vivid™ ultragarsinės sistemos - tai galingi širdies ir kraujagyslių ultragarsinės diagnostikos sprendimai“.

Ši nauja ultragarso aparato technologija pasižymi tikslumu, greitai suteikiama diagnostine informacija. Išskirtinė ultragarso sistemų vaizdo kokybė garantuojantį tikslius 2D vaizdus, kurie leidžia specialistams anksti nustatyti sutrikimus ir suteikti geriausią pacientų priežiūrą.

irdies Echoskopas 4_reklama

Širdies ir kraujagyslių ligos nusineša bene daugiausiai gyvybių tiek mūsų šalyje, tiek pasaulyje. Užkirsti tam kelią galima laiku pastebėjus šių ligų požymius, diagnozavus ir pradėjus gydymą.

Širdis – tai vienas stipriausių žmogaus raumenų, nenuilstamai pumpuojančių kraują, nuolat aprūpinančių organizmą gyvybiškai svarbiu deguonimi, maisto medžiagomis. Greitas gyvenimo tempas, žalingi įpročiai, nuolatos patiriamas stresas neigiamai veikia kiekvieno mūsų širdį. Todėl profilaktiškai tikrintis širdį turėtų kiekvienas. Ypatingai svarbu laiku kreiptis į gydytojus bei atlikti tyrimus net ir gerai besijaučiantiems, tačiau turintiems nors menkiausią rizikos veiksnį (rūkymas, aukštas kraujospūdis, viršsvoris, genetinis polinkis) žmonėms. Norint laiku aptikti sveikatos sutrikimus, reikia tikrintis reguliariai – bent kartą per metus.

Širdies echoskopija – tai tyrimas, kurio metu nustatoma vožtuvų būklė, raumens susitraukimo jėga, įvertinami širdyje esančių ertmių dydžiai bei raumens pokyčiai.  Šis tyrimas taip pat gali padėti diagnozuoti tokias ligas kaip širdies auglį, kardiomiopatiją, prieširdžių pertvaros defektus, endokarditą, perikarditą, Marfano sindromą, miokardo infarktą, skystį perikardo ertmėje, stenozę, regurgitaciją, vožtuvų plyšimus arba prolapsą ir kitas.

Kaip atliekamas tyrimas?

Širdies echoskopija parodo anatominius šio organo pakitimus, susitraukimą bei funkcijos ypatumus. Toks ištyrimas būtinas visiems pacientams, turintiems širdies nepakankamumo požymių ir tiems, kuriuos kamuoja dusulys, ar skausmai krūtinėje. Tyrimo metu širdis apžiūrima naudojant ultragarso bangas. Krūtinė yra patepama specialiu geliu. Daviklis, kurį gydytojas uždeda ant paciento krūtinės, pro odą į krūtinę siunčia garsines bangas. Šios bangos atsispindėjusios nuo įvairių minėto organo struktūrų grįžta atgal į daviklį bei kompiuterį – tokiu būdu organo vaizdas atkuriamas ekrane. Ši procedūra yra visiškai neskausminga ir nekenksminga. Ji užtrunka apie 10-15 minučių.

Ultragarsinis tyrimas yra neinvazinis, tikslus ir informatyvus, neturintis jokių kontraindikacijų. Be to, atliekant šį tyrimą, paciento duomenys yra išsaugomi ir, prireikus, tirti pacientą pakartotinai, yra galimybės gautus duomenis palyginti, įvertinti ligos progresavimą.

Sveika širdis – sveikas žmogus. Nedelskite -  kviečiame atlikti širdies echoskopijos tyrimą naujai įsigytu moderniu „Vivid“ širdies ultragarso aparatu.

 

Vidaus ligų gydytoja-širdies echoskopuotoja

Dovilė Furmanavičienė